Kaip Apskaičiuoti Apskritimo Ilgį? Formulės

Apskritimo ilgis yra atstumas, kuris jungia visus apskritimo taškus. Apskritimo ilgis yra svarbus matematinis dydis, naudojamas įvairiose sferinės geometrijos ir trigonometrijos problemose. Jis taip pat yra naudojamas apibrėžiant apskritimo ilgio matavimo vienetą – apskritimo ilgio vienetą, pvz. centimetrus, metrus arba milimetrus.

Apskritimo ilgio skaičiavimas:

Norint apskaičiuoti apskritimo ilgį, reikia žinoti apskritimo spindulį arba skersmenį, nes apskritimo ilgis priklauso nuo šių dydžių. Apskritimo ilgis gali būti apskaičiuojamas keliais būdais:

  • Žinant apskritimo skersmenį:

Žinant apskritimo skersmenį (d), apskritimo ilgis (C) gali būti apskaičiuotas naudojant formulę: C = πd. Čia π yra skaičius, kurio reikšmė yra apytiksliai lygi 3,14159. Tai yra vadinama Pi konstanta, kuri yra tiesioginis santykis tarp apskritimo ilgio ir jo skersmens. Pavyzdžiui, jei turime apskritimo skersmenį 10 cm, apskritimo ilgis gali būti apskaičiuotas taip: C = πd = π x 10 cm = 31,42 cm. Taigi, apskritimo ilgis yra apytiksliai 31,42 cm.

  • Žinant apskritimo spindulį:

Jei, vietoj skersmens, turite apskritimo spindulį (r), apskritimo ilgį (C) galite apskaičiuoti taip: C = 2πr. Čia π yra taip pat lygi 3,14159. Jei turite apskritimo spindulį, kuris yra lygus, pvz., 7 cm, apskritimo ilgį galima apskaičiuoti taip: C = 2πr = 2 x π x 7 cm = 43,98 cm. Taigi, apskritimo ilgis yra apytiksliai 43,98 cm.