Kaip Skirti 1,2 Procentus Pajamų Mokesčio?

Jeigu kalbame apie gyventojų pajamų mokesčio (GPM) paramą, tai yra suma, kurią valstybė skiria tam tikroms socialinėms programoms finansuoti. Jeigu ir jūs norite skirti dalį savo gyventojų pajamų mokesčio paramai, pirmiausia turite patikrinti, ar jūsų šalyje yra tokia galimybė. Jei tokia galimybė yra, galite pasirinkti vieną iš daugelio socialinių programų, kurioms galite skirti savo pajamų mokesčio paramą. Be to, turite pasirinkti kokį procentą skirsite. Pavyzdžiui, tai gali būti švietimo, kultūros ar sporto programos, parama neįgaliems ar socialiai pažeidžiamiems asmenims. Taip pat parama moksleiviams ar studentams, gyvūnų prieglaudoms ir t.t. Konkrečias programas ir paramos skyrimo sąlygas reikia patikrinti valstybės institucijų svetainėse arba kreiptis į socialinių paslaugų teikėjus. Paprastai, norint skirti dalį savo pajamų mokesčio paramos, reikia užpildyti prašymą arba sutikimo formą. Taip pat nurodyti, kokiai programai norite skirti savo pinigus.

Kaip skirti GPM paramą?

GPM parama paprastai nurodo galimybę tam tikram mokesčių mokėtojui skirti dalį savo metinio pajamų mokesčio (GPM) sumos pasirinktai ne pelno siekiančiai organizacijai arba labdaros fondui. Ši parama yra skirta skatinti mokesčių mokėtojus remti socialines, kultūrines ar kitas naudingesnes iniciatyvas, kurios gali prisidėti prie gerovės visuomenėje. Norint skirti GPM paramą, mokesčių mokėtojas turi pateikti savo pareiškimą VMI (Valstybinė mokesčių inspekcija) per elektroninę deklaravimo sistemą arba pateikti formą GPM deklaracijos priede. Pareiškime mokesčių mokėtojas nurodo norimą paramos gavėją ir nurodo, kiek procentų nuo savo sumokėto metinio pajamų mokesčio jis nori skirti paramai (paprastai nuo 1 iki 2 proc.).

Svarbu atkreipti dėmesį, kad GPM paramos galimybė netaikoma visiems mokesčių mokėtojams, o tik tiems, kurie yra Lietuvos Respublikos gyventojai ir turi pajamas, apmokestinamas GPM. Be to, organizacija ar fondas, kuriems skiriama GPM parama, turi atitikti tam tikrus reikalavimus, kad būtų galima gauti šią paramą. Tai gali apimti įregistruotą juridinį statusą, veiklą tam tikrose srityse ir kt. Galutinai, suteikiant GPM paramą, mokesčių mokėtojas gali remti savo pasirinktą labdaros fondą arba organizaciją ir tuo pat metu sumažinti savo mokesčių naštą. Taip pat tai yra puiki proga remti socialines iniciatyvas, kurios gali padėti pagerinti visuomenės gerovę.